На скіфській землі

Неймовірні емоції відчула, коли дізналася про нову унікальну знахідку харківських археологів на території Більського городища, що науковці ототожнюють з казково багатим містом Гелон, столицею скіфів, про яке писав батько історії Геродот. Прибічники «Велесової книги»  вбачають у Гелоні «Влес-Книгове місто Голунь (РусьКолунь, РусаГрад)».

Уявіть, золоті прикраси, знайдені в одному з непримітних курганів, пролежали в землі близько 3 тис.років! Якою ж давньою є наша історія! І саме наша полтавська земля – праматір великої цивілізації, яка, на думку вчених, навіть за розмірами в декілька разів перевищувала і древню Трою, і давній Вавилон! Городище розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району Полтавської області.

Особливо натхненно пишу про це, бо ось ця скіфська земля є фактично і моєю малою батьківщиною. Усього за півтора десятка кілометрів від Більська народилися мої батьки, я провела тут дитинство, з батьками роками відпочивали біля Ворскли в Куземині – одному з трьох укріплень Більського городища, сходила на куземинські вали, бачила і величезні кургани, які йдуть від Більська до нашого села, бо ці землі фактично межують.

Безумовно, безжальний час назавжди відібрав у нас більшу частину великих скарбів, але, переконана, попереду ще багато нових відкриттів. Попереду – відкриття нового, а головне – пізнання своєї історії. А вона в нас, як бачимо, налічує тисячоліття! І хто це тепер заперечить? Тож маємо, чим гордитися, пишатися і що цінувати!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.