“Червоне – то любов, а чорне – то журба…”
“…Я вірю в Україну, як в життя…” – промовляє Дмитро Павличко в одному зі своїх віршів.
“Нас століттями знищували, українську мову знищуючи! Зараз складно, але я перед вами спокійний сиджу, упевнений у тому, що нас ніхто не зламає“
Крок 1 Опрацюйте біографію Дмитра Павличка за посиланням (усно) https://naurok.com.ua/prezentaciya-dmitro-pavlichko-137027.html
Крок 2 Продовжуючи знайомство з поетом, прочитайте велике інтерв’ю з ним за посиланням https://gordonua.com/ukr/publications/dmitro-pavlichko-bili-menya-strashno-shompolami-po-shi-bili-tak-nbi-golovu-vdbiti-hotli-hrebc-perebiti-palc-u-dver-zakladali-pdpalyuvati-zbiralisya-1226460.html і в коментарях під публікацією напишіть (1-3 речення), що вас захопило в постаті митця.
Крок 3 Прочитайте поезію в підручнику, дотримуючись виразності. Поміркуйте над критичними матеріалами та питаннями, які вам запропоновано до вірша.
Крок 4. Прослухайте пісню “Два кольори” у виконанні народного артиста України Дмитра Гнатюка
Крок 5 Вивчіть поезію напам’ять.
Мене вразило те, що Дмитро Павличко незважаючи на нелюдські тортури, переслідування в юністі, проніс через усе життя любов до українського народу, мови, є патріотом України, тому що не переробив слова улюбленої народом пісні ,,Два кольори” за вимогою влади. Здивувало, що поет із западної України добре відносивля до євреїв та присвятив цому народові багато віршів.
Дякую за коментар
Геніальність письменика також може бути доведена гідністю і інтелігентністю доньки, яка започаткувала в Україні видання феміністичної літератури.
Для мене було неочікуваним, що Павличко так впевнено відмовився від зміни тексту “Два кольори” і написання величальних віршів Хрущову, звісно він розумів що це буде означати для радянської влади: його відмова — зрада і протест.
Мене здивувала абсурдність деяких подій з життя Дмитра Павличко, а саме така безлюдяність вчинків кадебістів з Москви і їх “розкриття” “дитячої сотні”, якої насправді і не існувало.
Дякую за міркування, пізнавайте і надалі нашу культуру та історію. Її славні й трагічні сторінки. Це викристалізовує почутя любові до рідної землі.