7 клас. Українська література. Поезії Олега Ольжича та Олени Теліги

“Лицарі українського світла” (Н.Степула)

Олег Ольжич та Олена Теліга – це поети трагічної долі. Та якою може бути доля тих українців, патріотів, які на вівтар національної свободи, омріяної незалежності поклали своє особисте життя? Творчість цих митців не вивчена й не прочитана належним чином ні в минулому столітті, коли їх, молодих, енергійних, нескорених, було вбито, ні в столітті теперішньому.

Крок 1 Ознайомтеся з основними фактами життя поетів за посиланням http://visrozdil.lviv.ua/novyny/2007/3082007/Oleg_Olchyh.php

Між ними — рік життя і два роки смерті. Їх єднає полум’яна відданість Національній Ідеї, вони — вірні діти України. Вони поклали за неї своє життя. Вони навіть народилися в один день 21 липня.  Їхнє життя і творчість припали на несправедливу та жорстоку добу. Але ми мусимо знати їх і пам’ятати лицарсько-орденські вартості тієї молоді, до якої належали Теліга та Ольжич, про власну жертовність у боротьбі за високі ідеали, про намагання очистити національне життя від того намулу і наброду, який довгий час не дає нам піднятися з колін.

Це справді постаті сучасні і майбутні, це приклади для вас, теперішньої молоді, це постаті, життя яких було коротким у вимірах людського часу, але залишається у вимірах Божих життям незабутнім. Вони залишаються навіки молодими: і Олена Теліга, і Олег Ольжич, а щемні слова їхні живі.

Пам’ятник Олегу Ольжичу в Житомирі
Пам’ятник Олені Телізі в Києві

Крок 3 Спробуйте для себе дати відповіді на питання підручника

“Господь багатий нас благословив” : якщо розглядати вірш не в контексті біографії  автора, то він насамперед сприймається як роздуми про таланти кожної особистості та їх розвиток. Якщо взяти до уваги життєвий шлях та вибір самого автора, то він про служіння народові у боротьбі за національне визволення. 

“Захочеш – і будеш…”:  у цій поезі автор наголошує на тому, що абсолютно все залежить від нас самих. А в кожній особистості закладина надзвичайної величі сила, яка допоможе зробити вольове рішення. 

“Сучасникам” : спокійна і сувора лірична героїня закликає сучасників теж жити повним життям, наповненим горем і щастям, болем і сміхом, бути без міри щирим та щедрим, поважати тільки діло, а не порожні слова

«Пломінний день»: вірш про момент осмислення ліричною героїнею свого шляху в житті. Вона не хоче змиритися з гірким усвідомлення того, як мало для самих українців означає Україна. Адже лірична героїня у творах — це сама поетеса, а творчість — це її життя

Крок 4 Виконайте тести за посиланням https://naurok.com.ua/test/oleg-olzhich-olena-teliga-226396.html

Дякую за роботу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.