Фестиваль у Карпатах -2015

Ось і закінчилася чергова подорож до Карпат гуртківців із творчої студії «Жар-птиця», що діє в Полтавській гімназії «Здоров’я» №14. Закінчилася, як завжди, непомітно й швидко, залишивши в пам’яті теплі спогади про літо, творчість, безтурботний відпочинок та насолоду від краси верховинської природи.

Ми вже сьомий рік є учасниками міжнародного мистецького фестивалю «Рекітське сузір’я», що проходить в селищі Міжгір’я. І вкотре приїжджаючи сюди, розуміємо: ми любимо наш фестиваль, ми в захваті від його неймовірно творчої і затишної атмосфери, нам цікаві й потрібні його сучасні майстер-класи, а насичена екскурсійна програма дарує нам наснагу на цілий рік. Калейдоскопом змінювалося все навколо протягом п’яти днів фестивалю: приїзд делегацій (наших добрих друзів) зі Львова, Рівного, Ужгорода, Кузнєцовська, Тернополя та інших міст України, урочисте відкриття із запаленням карпатської ватри і верховинськими ласощами –бринзою та чорницями, конкурсна програма, подорож до такого вже знайомого, але від того не менш загадкового Синевирського озера та до кришталевих джерел дзвінкоголосого Шипоту. Місцем проведення фестивалю є гостинні стіни Міжгірського професійного ліцею, Амфітеатр, Творчий Центр МАЛіЖ,  Державний природоохоронний парк «Синевир», візит-центр, Реабілітаційний Центр бурих ведмедів. Банери цьогорічного фестивалю відображають ті почуття й сподівання, якими дихає наше «сузір’я» : “РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я” В ГОРАХ РОЗКВІТАЄ, ДІТЕЙ УКРАЇНИ І СВІТУ ЄДНАЄ», “РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я” В МІЖГІР’Ї КВІТУЄ – ЮНІ ТАЛАНТИ ЩОРОКУ ЧАРУЄ!» «ПЛАЇ Й ПОЛОНИНИ, ШИРОКІ ДОЛИНИ -“РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я” – ЦЕ СКАРБ ВЕРХОВИНИ!»

У цьому році юні митці змагалися традиційно в семи номінаціях. Юні поети, прозаїки, фотографи, художники, журналісти, піснярі мали змогу представити свою творчість на розсуд компетентного журі та своїх конкурентів (хоча говорити так про тих, хто давно став для нас добрими друзями, не зовсім доречно). У семи конкурсних номінаціях всього взяло участь 338 конкурсантів з України. У заочних номінаціях змагалися 68 юних обдарувань із Польщі, Росії, Франції та Сполучених Штатів Америки, а також 45 конкурсантів України.

До фестивального журі подали конурсні роботи 62 поети, 36 прозаїків, 27 художників, 52 фотомитці, 38 журналістів, 7 шкільних газет, 46 виконавців авторської пісні і 77 учасників літературно-мистецьких композицій.

Учні нашої гімназії отримали такі результати: в номінації «Малюнок» -Валерія Гончаренко 1 місце, Єлизавета Назаренко 3 місце; у номінації «Фото» -Анна Петренко 1 місце, Катерина Малюга 1 місце,  Ярошенко Валерія та Марія Мирошниченко 2 місце, Ольга Веденісова 3 місце; «Журналістика» -Едуард Пелих та Микита Омельченко посіли 3 місце у своїх вікових групах.

Звичайно, приємно мати призи в таких почесних змаганнях, але не заради цього їдемо на фестиваль. Ми насамперед хочемо відчути атмосферу творчого горіння, радості спілкування з друзями й організаторами свята. Тут зустрічаємо людей, для яких турбота про талановитих дітей – сенс усього життя. Саме таким є почесний голова фестивалю, ректор Малої академії літератури та журналістики (саме ця організація заснувала фестиваль), заслужений журналіст України, письменник Василь Федорович Тарчинець. А ще це наш добрий друг і наставник, людина великого, відкритого для людей серця. Це він силою своєї безмежної любові до дітей зумів об’єднати в мальовничому куточку Карпат всю Україну. І ми переконані: у цьому єднанні – наше майбутнє, радісне, світле, сповнене мрій і надій.

Ірина Кисла

4 коментарі до “Фестиваль у Карпатах -2015”

  1. Добре. Коментарi ж не одразу потрапляють в ефiр, то ж можна приймати ïх просто як повiдомлення))) Так i прийму участь)))

  2. Дякую Вам мої дорогі і любі маліжани Полтавщини за щирі слова на мою адресу. Докадатиму і у подальшому усіх зусиль аби квітло й розквітало у Міжгір’ї на батьківщині Президента Карпатської України, Героя України Авшустина Волошина “РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я”. ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.