Чарівне перо “Жар-птиці”

Усі ми з дитинства віримо в казку, чекаємо дива, мріємо про чарівну Жар-птицю – незвичайного, чудесного птаха, який обов’язково з’явиться в нашому житті й принесе на своїх крилах радість і щастя. Тому назва літературно-мистецької студії не випадкова. Адже наша «Жар-птиця» зібрала навколо свого чарівного пера талановитих дітей, які не байдужі до краси навколишнього світу, багатств рідної мови, вони вміють творити красу через поезію, висловлюючи власні почуття, своє бачення світу, глибину душі й серця. 

Цих учнів об’єднав інтерес до спільної справи, бажання проявити власну індивідуальність, розкрити свій творчий потенціал, а головне – прагнення зробити наш світ різнобарвним і яскравим. До речі, наша емблема – це авторська робота колишніх членів студії, випускниць 2014 року Віри Окари та Каті Лупаєнко.

На початку своєї діяльності студія об’єднувала талановитих учнів, які навчалися в класі філологічного профілю. Необхідність формування в них глибокої літературної компетентності, бажання вийти на новий, якісно вищий рівень своєї діяльності зумовили пошук тих шляхів, які б максимально залучили учнів до процесу творчості, формували б у них естетичний та літературний смак. Самих тільки уроків та позакласних заходів для цього вже було замало. Це наштовхнуло нас на ідею створення літературно-мистецької студії, яка почала діяти з 2009 року.

Членами нашої студії є юні поети, прозаїки, митці фото й малюнку, автори й виконавці своїх власних пісень. Тому робота в ній відбувається в різних напрямках, незважаючи на те, що пріоритетним все ж залишається формування в дітей літературних умінь. Ми вивчаємо теоретичні основи літератури як мистецтва слова, ознайомлюємо дітей з критикою та літературознавством, бо це виробляє критичне ставлення і до своєї творчості. Обговорюються на засіданнях не лише твори студійців, але й новинки сучасної літератури, зокрема свого регіону, проводяться зустрічі з митцями Полтавщини. Це дуже важливо, адже прилучення молоді до кращих зразків літератури рідного краю допомагає усвідомити й свою приналежність до неї, розуміння того, що справжнє мистецтво бере свій початок з припадання до рідних джерел. У дітей формується потреба плекати й примножувати духовні набутки своєї землі.

З цієї публікації хочемо започаткувати знайомство з талановитими студійцями. Їхня творчість справжнє свідчення того, що покоління, яке зростає на наших очах, не байдуже до світу, його проблем, власних перспектив у ньому. А ще воно вміє бачити навколишню красу і примножувати її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.