Уже готуємося до ЗНО-2016! Хто з нами?

Цьогорічні результати ЗНО з української мови та літератури вкотре показали, що це один із найлегших іспитів для тих, хто готується, і дуже(!!!) складний для тих, хто покладається лише на власне везіння, інтуїцію, а ще на те, що “українську ж я понімаю”!

Так ось. Хочу дати декілька порад тим, хто все-таки вирішив готуватися. Мова не йтиме про репетиторів чи посібники. Це зрозуміло. Треба вчити граматику, читати, готуватися, розв’язувати тести. Але є ще деякі нюанси, на які, власне, я й хотіла звернути увагу майбутніх абітурієнтів. Отож:

1. З орфографії: обов’язково вивчіть винятки із правил. Просто завчіть слова-винятки типу пестливий, казахський, бриньчати і т.д. (Повірте, цих слів не так вже й багато, і вони повторюються із теста в тест, із посібника в посібник)

2. З орфоепії (я не жартую!): зазвичай слова, які дають в тестах, наголошуються з точністю до навпаки в порівнянні з російською (тобто якщо ви переконані, що треба говорити подрУга, правильний варіант пОдруга)

3. З фонетики: тут просто прошу: не забувайте, що в українській мові о та е чергуються з і!(тому правильно до осені, а не до осіні)

4. З лексикології: а ось тут, як говорив поет Рильський, “не бійтесь заглядати у словник”! (справді, працюйте із словниками якомога більше, цікавтесь значенням усіх виразів, які чуєте вперше)

5. З морфології: запам’ятайте, що в кожній частині мови є свої маленькі хитрощі, про які не забудьте запитати у своїх вчителів (н-д, що прислівник може залежати від іменника, відповідати на питання який? і виступати в реченні означенням!)

6. Із синтаксису: навчіться безпомилково визначати підмет з присудком – і все інше тоді зрозумієте швидко!

7. Письмове висловлення (його перевіркою в останні роки розчарована зовсім): скажу так: не пишіть об’ємних текстів, оптимально 120-150 слів. На жаль, у гарних за змістом, але великих за обсягом висловленнях суворі екзаменатори знаходять дуже багато помилок.

8. І, нарешті, останнє: можна не все зрозуміти в граматиці мови, недовчити якісь правила, не дуже вдало проявити свої текстотворчі вміння, але читати вміють всі! Прочитайте всі твори з української літератури, які вимагає програма! Кажу чесно: успіх у складанні ЗНО вам буде гарантовано.

Успіхів вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.